Acıbadem Mh, Şeyh Galip Sk, Elysium Elit Konutları, B Blok D: 29 Koşuyolu, Kadıköy / İstanbul

Dr. Ayşegül Girgin Makaleler

Makalaler Bilgi Amaçlı Yazılmıştır. Bilgilerin Doğruluğu Kliniğimizi Bağlamamaktadır.
27
Nis

Selülit probleminde ozon tedavisinin faydaları

Yılın selülitlerimden bir an önce kurtulmalıyım zamanı geldi çattı! Sizi kusursuz cilt görünümünden uzaklaştıran, daha kilolu görünmenize yol açan selülitlerinizi tedavi etmek ve yeniden oluşmasını önlemek için ozon tedavisi ile mutlaka tanışmalısınız. 

Selülit neden oluşur?

Cilt altı bölgede yağ hücrelerinin artarak bağ dokusunun esnekliğini kaybettirmesi sonucu cilt yüzeyinde meydana gelen doku bozulmalarına selülit diyoruz. Kesin nedeni bilinmemekle birlikte hızlı kilo alımı veya kaybı, hareketsiz yaşam tarzı, genetik faktörler, düzensiz beslenme, az su tüketimi, sigara kullanımı ve derinin sıkışmasına yol açan kıyafetler tercih edilmesi selülit görünümünü attıran faktörler arasında. 

Ozon tedavisi ile selülit görünümüne savaş açın! 

Güneşten gelen zararlı ışınları emerek yeryüzündeki canlıların yaşam koşullarını iyileştirmek için bir şemsiye görevi gören “Ozon tabakası” Yunan mitolojisinde “Tanrının Nefesi” olarak isimlendirilmiş. Medical estetik alanında da âdete bir şemsiye görevi üstlenerek bağışıklık sistemini güçlendiren, kan dolaşımını hızlandıran ozon tedavisi doku ve hücrelere oksijeni en etkili şekilde sağlamayı hedefleyen bir tedavi yöntemi. 

Selülit tedavisinde de oldukça etkili bir biçimde kullanılabilen ozon tedavisi ciltten biriken doymamış yağ asitlerinin çift bağları ile reaksiyona girerek yağ zincirlerinin kırılmasını sağlıyor. Parçalanan yağ asitleri vücuttan atılıyor ve bağ dokusuna kaybettiği esneklik geri kazandırılıyor. Bunun yanında alyuvarların oksijen taşıma kapasitesini arttırarak metabolizmanın hızlanmasını sağlıyor. 

Ancak atlanmaması gereken bir konu var ki o da selülit görünümü ile vedalaşmak için sadece ozon tedavisi uygulamak yeterli değil. Tedavinin yanında düzenli egzersiz yaptığınız, günde 2 LT su içtiğiniz ve sağlıklı beslendiğiniz bir yaşam tarzını da benimsemeniz şart. 

Selülit görünümü ortadan kalktığı takdirde de ayda bir olmak üzere ozon tedavisine devam etmeniz selülit görünümünün yeniden oluşma olasılığını ortadan kaldıracak, daha zinde hissetmenize, bağışıklık sisteminizi güçlendirmenize yardımcı olacaktır.