Acıbadem Mh, Şeyh Galip Sk, Elysium Elit Konutları, B Blok D: 29 Koşuyolu, Kadıköy / İstanbul

Saç Mezoterapi

Saç Mezoterapi Nedir?

Saç dökülmesinin önüne geçebilmek ve saçların daha sağlıklı olmasını sağlayabilmek için uygulanan yöntemlerden birisidir. Saç dökülmesi kadınlarda ve erkeklerde farklı yaş dönemlerinde farklı nedenlere bağlı olarak oluşabilir.

İstanbul Saç mezoterapisi saçta kuruluk, dökülme, cansız ve mat görünüm, yağlanma ve kepenklenme, uçlarda kırımla, mevcut saçı korumak ve saç ekimlerinden sonra saçlı deriyi beslemek amacı ile yapılır. Tedavi öncesinde kişilerin saç yapısı analiz edilir ve gerekli durumlarda hastanın tahlilleri istenerek tedavi programı çıkarılır. Saçın yıpranma oranına, hastanın yaşına, dökülme oranına ve saç telinin yapısına göre seans sayısı belirlenir. 

Saç Mezoterapi Ne İşe Yarar?

İstanbul Saç Mezoterapi uygulamasında Uygulama mezoterapi tabancası ve dermapen kullanarak veya manuel yapılır. Saçlı derinin ihtiyacı olan vitamin ve mineral karışımları cilt altına gönderilir. Uygulama sonrasında saçın yıkanmaması ve saça herhangi bir krem ya da yağ sürülmemesi gerekir. Genellikle PRP ile kombinasyon önerilir.

Saç Mezoterapi Hangi Tedaviler İçin Uygulanır?

Günümüzde Mezoterapi hem medikal hem de estetik amaçlı olarak insan vücudunun yüz ve saçlı deri olmak üzere bir çok bölgelerine uygulanmaktadır. Peki hangi tedaviler için İstanbul Saç Mezoterapi uygulaması kullanılır ve etkilidir?

▬ Saçta kuruluk

▬ Saç dökülmelerine karşı önlem için uygulanır

▬ Saç dökülmesine neden olan alopesinin (saçkıran) tedavi edilmesi 

▬ Cansız ve mat görünüm

▬ Saç ekimlerinden sonra saçlı deriyi beslemek

▬ Saçlarda yağlanma ve kepenklenme

▬ Saç uçlarda kırılma 

İstanbul Saç Mezoterapi Fiyat ?

Mezoterapi birçok  hastalık tedavisinde kullanılabildiği gibi toplumda daha sık olarak estetik uygulamalar ile tanınmaktadır. Fiyatlar için Lütfen Kliniğimzle iletişime geçiniz. Bu alan üç gruba ayrılmaktadır.

Diğer Mezoterapi Uygulamalaları Nelerdir ?

  • Anti-aging amaçlı mezoterapi (kırışıklık, leke tedavisi, lifting tedavisi, yara izi tedavisi)
  • Bölgesel mezoterapi (Lipoliz, sellülit giderme, stria-çatlak tedavisi)
  • Saç Mezoterapi

Anti-aging amaçlı mezoterapi

Vücudun hemen hemen her bölgesinde İstanbul anti-aging amaçlı mezoterapi uygulanmaktadır. Yüz, boyun, dekolte bölgesi, sırt, eller, dış genital bölge, bacak ve kollar gibi birçok vücut bölgesinde mezoterapi işlemi uygulanmaktadır. Bu tedaviler ile  hastalarda kırışıklık tedavisiskar(yara izi )tedavisisarkma tedavisisivilce izi giderme, renk açma, vücutta yeniden yapılandırma yapılabilmektedir. Bu amaçla kollejen aşıları, hyarülonik asit içeren gençlik aşıları, somon DNAları, vitaminler, aminoasitler…. gibi pek çok madde içeren özel ve çok etkin ilaçlar kullanılmaktadır. Bu maddeler normalde vücudumuzda bulunmakta olup, yaşla birlikte azalmaktadır. Eksik olan maddeler vücuda verilince de her türlü yaşlanma etkisi gerilemektedir. Sonuç olarak; genç elastik bir cilt, cilt tonunun eşitlenmesi, kırışıklıkların giderilesi, lifting, parıltılı bir cilt elde edilmektedir.

Bölgesel Mezoterapi

İstanbul Bölgesel mezoterapi ile vücudumuzda toplanmış birikim yapan yağlı alanlara lipoliz(yağ eritme) uygulanabilir. Ayrıca sellülitli (portakal kabuğu görünümü) bölgelere işlem yapılabilir. Doğum sonrası  ya da hızlı kilo alma sonucu oluşan çatlakları tedavi etme amaçlı bölgesel mezoterapi uygulanmaktadır. Ayrıca kilo verme sonucu oluşan sarkık alanlara toparlanma amaçlı uygulamalar da yapılmaktadır.