Acıbadem Mh, Şeyh Galip Sk, Elysium Elit Konutları, B Blok D: 29 Koşuyolu, Kadıköy / İstanbul

İple Yüz Askılama

Klinik Bilgileri

Tedavi Detayları

Yaşlanmayla birlikte cilt ve cilt altı yağ dokusu aşağıya doğru yer değiştirir. Bu değişim sonucunda çene hattının düzlüğünün bozulması, yanaklarda sarkmalar ağız çevresinde katlanmalar oluşur. Yer değiştiren dokunun üzerinde küçük kılçıkları olan iplerle orijinal yerine getirilmesi işlemine iple askılama tedavisi denir.

Lokal anestezi ile yapılan bu uygulama sonrasında 1-2 hafta kadar ciltte düzensizlikler görülebilir. Sonuçları anında başlayan bu tedavinin etkisi 4-6 aya kadar giderek artar.

Etkisini 2 yıl kadar devam ettirir . İple askılama tedavisi sayesinde yüzünüzde hacim artışı olmadan orijinaline sadık kalınarak gençleşme sağlanır. Mimik hareketlerinizde değişiklik olmaz. Sadece yüzde değil aynı yöntem boyun ve kol, bacak diz kapağı karın gibi sarkan vücut bölgelerinde de kullanılabilir.

İple askılama ile genetik olarak düşük olan veya yaşla düşmüş olan kaşlar da kaldırılabilir.

Örümcek Ağı

Ameliyatlarda iç dikiş materyali olan maddeden PDO, PLA dan yapılmış olan iplerin ince iğneler yardımıyla deri altına bir kafes veya örümcek ağı gibi yerleştirilmesiyle yapılan bir tedavidir. Eriyebilir olan bu ipler erirken yerinde kişinin kendi dokusundan oluşan iyileşme dokusu oluşturur. Oluşan bu yeni doku sayesinde ciltte sıkılaşma, canlanma yenilenme ve gerginleşme oluşur. Lokal anestezik kremlerle yapılan tedavi etkisini kişinin yaşına göre 2-5 sene kadar gösterir.