Acıbadem Mh, Şeyh Galip Sk, Elysium Elit Konutları, B Blok D: 29 Koşuyolu, Kadıköy / İstanbul

Dr. Ayşegül Girgin Makaleler

Makalaler Bilgi Amaçlı Yazılmıştır. Bilgilerin Doğruluğu Kliniğimizi Bağlamamaktadır.
05
Oca

Fransız askısı nedir?

Hepimiz yaşlanıyoruz ve yaşlanmayı geciktirmenin çeşitli yollarını arıyoruz. Arayışımız sırasında en doğal ve etkili yöntemler ise birinci tercihimiz. Siz de bıçak altına yatmak istemiyor ama diğer yöntemlerin de uzun süreli etki sağladığına inanmıyorsanız yepyeni bir uygulamayla tanışmaya hazır olun. Size yaşlanma belirtilerini gözle görülür bir biçimde ortadan kaldıran ve aynı zamanda cildinizi daha genç bir görünüme kavuşturmak için yeni kollajen oluşumunu da aktive eden bir uygulamadan bahsedeceğiz. Fransız askısı.

Kabaca anlatmak gerekirse Fransız askısı Fransa’da geliştirilen içi polyester dışı silikon malzemeden yapılmış esnek bir ip kullanılarak uygulanır. Sarkmaları düzeltmek ve yüzü eski genç görünümüne kavuşturmak için ameliyatsız uygulanan güvenli bir yöntemdir. Kullanılan ürünün biyolojik anlamda insan vücuduna uyumlu olması ise uzun yıllar etkisini sürdürmesi konusunda önemli bir nokta. Çene, ağız çevresi, kollar, gıdı, gözaltı ve boyun bölgesine uygulanabilen işlem sadece sarkmaları ortadan kaldırmak için değil cildi sıkılaştırma ve yüz hatlarınızı belirginleşme konularında da başvurabileceğiniz en doğru yöntemlerden biri.

Kimler tercih etmeli?

Yıllar geçtikçe pürüzsüz ve belirgin hatlara sahip yüzümüzde çeşitli deformasyonlar meydana gelir. Bu deformasyonların başlıca sebepleri zayıflayan bağ dokusu, kollajen ve elastikiyet kaybı olarak karşımıza çıkar. Bunun sonucunda ise yaşımızı ele vermeye hatta olduğumuzdan daha yaşlı görünmeye başlarız. Fransız askısı, diğer bir adıyla dinamik askı deforme olmuş bölgelerdeki bağ dokusunu kuvvetlendirerek yaşlanma belirtilerinin gözle görülür bir biçimde ortadan kaldırılmasını sağlarken kollajen oluşumunu da destekleyerek uygulamayı çok daha uzun süre kalıcı hale getirir. Cerrahi bir operasyona ihtiyaç duymadan çene hattının ve yüz kontürünün belirginleşmesini, yanaklardaki sarkmaları ortadan kaldırıp burun ve dudak çevresini daha belirgin hale getirmek isteyen ve cildinin sıkılaşması konusunda desteğe ihtiyacı olan hastalarımız bu uygulamayı güvenle tercih edebilirler.

Nasıl uygulanır?

Fransız askı uygulaması lokal anestezi sonrasında yaklaşık 45 dakika ile 1 saat arası sürer. İşlem öncesi yapılan kontrol ile uygulama yapılacak bölge belirlenir, lokal anestezi sonrasında ipler deri altına yerleştirilir. Dikişsiz uygulanan işlem sonrasında oluşabilecek enflamasyon ağrı kesiciler ile dindirilir. Böylelikle hasta uygulama sonrasında günlük hayatına rahatça devam edebilir.

Fransız askısının avantajları nelerdir?

  • En büyük avantajı ortaya çıkan sonuçların oldukça doğal görünmesidir. Cerrahi bir müdahale yapılmadığı için herhangi bir yara iyileşme veya hastanede kalma sürecinden geçmeksizin günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.
  • Sadece 1 seansta etkisini göstererek sizi sonuca ulaştırır. 1 hafta sonucunda cildiniz %90 oranında yeni halini alır. Yaklaşık 2. Ayın sonunda ise tüm yüz iplerle entegre olur.
  • Fransız askı uygulaması 5 yıl boyunca etkisini sürdürmektedir. Ancak gevşeme hissedildiği zaman tekrar gerdirme işlemi uygulanabilir.
  • Sarkmaları ortadan kaldırmasının yanında cildi sıkılaştırma ve cilt görünümünü gençleştirmek konularından da oldukça etkilidir.