Acıbadem Mh, Şeyh Galip Sk, Elysium Elit Konutları, B Blok D: 29 Koşuyolu, Kadıköy / İstanbul

Dr. Ayşegül Girgin Makaleler

Makalaler Bilgi Amaçlı Yazılmıştır. Bilgilerin Doğruluğu Kliniğimizi Bağlamamaktadır.
30
Tem

Fransız askı kopar mı?

Yıllar geçtikçe yer çekimine yenik düşen yanakları sağlıklı ve enerji dolu göstermek için geliştirilen iple yüz askılama; Fransız askı uygulaması hakkında en çok soru aldığımız konu. Mucizevi etkisi ve bıçak altına yatmadan hızla sonuca ulaştırıyor olmasıyla da birçok hastamızın tercihi olan Fransız askı hakkında en çok sorulan soruyu “Fransız askı kopar mı?” endişesini gidermek için bu yazımızın devamını mutlaka okumalısınız.

Lokal anestezi uygulanarak yapılan uygulamada her türlü cerrahi uygulamada kullanılan PLLA/CL (polilactic asid/capronalacton) ameliyat ipleri kullanılmaktadır. Bu ipler, vücutta dikişin atıldığı organlar ve dokularda iyileşme yaratarak ameliyat yerini kapatan, zamanla eriyerek yok olan ve vücutta herhangi bir reaksiyon oluşturmayan iplerdir. Yüz askılamakta kullanılan bu iplerin üzerinde bulunan küçük tutunma noktaları sayesinde cilt ve cilt altı dokuya sıkıca tutunarak dokuları askılar. Ameliyatlarda doku ve organları tutacak kadar sağlam olan bu iplerin kopma riski hemen hemen hiç yoktur. Askılama uçlarının dokulara sıkı bir şekilde tutunma süresi olan ilk 1-2 hafta sonrasında dokulara tamamen entegre olup eriyene kadar sağlam bir şekilde varlığını sürdürür. Emilme süresi olan 18-24 ay boyunca cilt altında kolajen sentezini uyaran bu maddeler varlığı ortadan kalktıktan sonra bile oluşumunu sağladıkları kolajen doku sayesinde askılama etkisine devam eder.

Yüz, boyun, yanaklar ve kaş bölgesindeki sarkmayı ortadan kaldırmak için yapılan Fransız askı uygulaması sonrasında uzun bir iyileşme dönemi yok. Ayakta yapılan bir uygulama olduğu için 24 saat içerisinde uygulama sırasında oluşan ödemi atıp günlük hayata geri dönmek mümkün. Fransız askı uygulaması sonrasında oluşabilecek komplikasyonlardan da bahsetmemiz gerekirse enfeksiyon ve ipliklerin ucunun dışarı çıkması, germe etkisinin azalması gibi durumlar ortaya çıkabilir. Ancak uluslararası eğitmenleri olarak söyleyebiliriz ki iple yüz askılama; Fransız askı uygulaması hakkında endişelerinizi rafa kaldırmalı, enerji dolu bir görünüme kavuşmak için kliniğimizi en kısa süre içerisinde ziyaret etmelisiniz.

Fransız askı uygulaması hakkında aklınıza takılan başka bir soru var ise bize iletişim sayfamız üzerinden ulaşabilir ve soru işaretlerinizi en hızlı şekilde ortadan kaldırabilirsiniz. Sağlıklı günlerde görüşmek dileğiyle…