Acıbadem Mh, Şeyh Galip Sk, Elysium Elit Konutları, B Blok D: 29 Koşuyolu, Kadıköy / İstanbul

Dr. Ayşegül Girgin Makaleler

Makalaler Bilgi Amaçlı Yazılmıştır. Bilgilerin Doğruluğu Kliniğimizi Bağlamamaktadır.
21
May

20’li yaşlardaki genç ve dinamik cilt görünümü nasıl geri gelir?

Sosyal medyada başlayan 20’li yaşlar challange’ı ile hepimiz gençliğimizdeki yüzlerimizle bir kez daha karşılaştık. Genç ve dinamik görünen yüzüne bakınca hala aynı hissetse de daha yorgun göründüğünü fark edenlerin sayısı göz ardı edilemeyecek kadar fazla. Peki, neden?

Düzenli botoks uygulaması yaptırıp kırışıklık görünümünden ne kadar uzaklaşsanız da gençliğinizdeki dinamik görünümü bir türlü yakalayamıyor oluşunuzun nedeni ne olabilir? Bu durumun başlıca nedeni gençlik üçgeni denilen bölgedeki doku desteğinin yüzünüzü o zamanlar V şeklinde tutması. Yani gençlik üçgeninin keskin hatlarını kaybetmesi ile artık daha yorgun görünüyorsunuz. Ama dert etmeyin! Yaş aldıkça meydana gelen doku kaybı nedeniyle V şeklinden uzaklaşan yüz hatlarınızı orta yüz dolgusu ile aynı 20’li yaşlarınızda çekilen fotoğraflarınızdaki gibi genç ve dinamik bir görünüme kolaylıkla kavuşturabilirsiniz.

Gençlik üçgeni denilen bölgenin tabanını elmacık kemikleri (yanak kemikleri) oluşturur. Burada meydana gelen doku kaybı sonucunda göz altı halka ve torbaları belirginleşir ve ne kadar enerjik olursanız olun hep yorgun görünmenize neden olur. Yılların yorgunluğu… Bunun yanında yanaktaki sarkmalarla beraber çene hattı keskinliğini kaybeder ve yüz şekliniz gençlik üçgenini koruyamaz hale gelir. Doğal yaşlanma sürecinin bir parçası olan doku kaybını önlemek için orta yüz dolgusu hem en pratik hem de acısız bir yöntemdir.

Orta yüz dolgusu; göz altı torbalarınızın görünümü azaltmak, çene hattınızı belirginleştirmek, gençlik üçgeninizi yeniden ortaya çıkarmak için ideal bir yöntemdir. Anestezi gerektirmeyen uygulama birkaç dakika sürer ve etkisi 1 yıl boyunca devam eder.